Ko se nekaj zgodi, neka nesreča, lahko je naravna ali pa iz malomarnosti, so vedno prvi na prizorišču gasilci. Gasilci temu rečejo, da so na gasilski intervenciji. Gasilska intervencija se začne s pozivom na pozivniku. Ko začne pozivnik piskati, to pomeni, da se je nekje nekaj zgodilo. Hitro se odpravijo do postaje, kjer se preoblečejo v intervencijsko obleko in pripravijo avtomobile na odhod. Gasilska intervencija se mora izvesti zelo hitro, saj lahko gre za ogroženo življenje. Se prav gasilci imajo le kakšno minuto časa, da se oblečejo in so v vozilu pripravljeni na odhod. Ko so vsi v vozilo se prižgejo lučke in sirena. Gasilsko vozilo ima seveda prednost, kar pomeni, da se morajo avti odmikati, ko vidijo za sabo gasilko vozilo z lučkami. Ko pridejo na prizorišče se gasilska intervencija nadaljuje. Najprej analizirajo in preverijo okoliščine v katerih so. To morajo narediti zaradi varnosti drugih, predvsem pa sebe. Prav tako morajo zaščititi sebe kot tudi ostale, še posebej pa poškodovance.
Ko je situacija pod kontrolo, se lotijo dela in rešujejo situacijo, da so vsi poškodovanci v reševalnem vozilu in na poti v bolnico. Prizorišče na koncu seveda tudi pospravijo, da to ne ovira prometa ali okolice v kateri so. Ko je vse pospravljeno, se lahko odpravijo nazaj na postajo, kjer naredijo neko analizo kako je gasilska intervencija potekala. Lepo se pogovorijo, kaj bi lahko bilo boljše in tudi pohvalijo en drugega, saj so ponovno rešili življenje.
Gasilska intervencija je lahko tudi v primeru, ko ni nobenega poškodovanega. Lahko gre le za podrto drevo na cesti in ljudje ne morajo mimo. Lahko gre za manjši požar sredi ničesar in ni nobeno življenje tisti trenutek ogroženo. Vse top se lahko šteje kot gasilska intervencija. Gasilcem seveda nikoli ni dolgčas. Vedno se nekaj dogaja in vsak dan pišejo nove zgodbice, kaj se je pripetilo danes.